Kompenzace jsou iluze

written by Tomas M. 2 years ago

Už skoro rok je tu s námi ten hrozivý virus, který má na svědomí zničené ekonomiky a zničené životy. Oprava, to nemá na svědomí virus, ale nekompetentní osoby ve vládě, které vydávají jeden zákaz za druhým, a nazývají je honosně Opatření. Aby lidem alespoň trochu zacpali ústa, přicházejí tyto stejné nekompetentní osoby s takzvanými Kompenzacemi.

Co je to kompenzace? Jde o finanční podporu těch podniků a podnikatelů, kterých se zákazy vlády dotkly. Kde se tato finanční podpora bere? Že by ji platil ze svého šikovný premiér, který v roce 2020 vydělal 4 miliardy? Nene, stát ani vláda nemá žádné svoje peníze, mají jen takové co (ne)dobrovolně zaplatí pracující lid na daních, a pak ještě ty peníze, které si stát půjčí nebo vytiskne.

Já jako podnikatel tedy zaplatím daně, a vláda mi, z mých vlastních peněz, proplatí kompenzace. Na co daně nestačí, na to si vláda půjčí (tyto půjčky splatí naši potomci). A tisknutí peněz formou inflace znehodnocuje měnu jako celek, takže tisícovka ve vaší peněžence bude mít najednou hodnotu pětistovky, protože si za ni míň koupíte.

Suma sumárum, všechny "kompenzace" zaplatíme zase jenom my sami.

Tomas M.

(c) 2023, Tomas M; rss